Ботев (Враца) удари последния във Втора лига

Отборът на Ботев (Враца) постигна важен успех с 2:1 на своя стадион "Христо Ботев" над последния в класирането във Втора лига Левски (Карлово). Врачани започнаха отлично мача и още в 12-ата минута стигнаха до попадение, след като Цолев намери дебютанта Илия Карапетров с прекрасно центриране и последният се освободи от противников бранител и от малък ъгъл успя да реализира. В 20-ата минута Цолев отново свърши перфектна работа и с прекрасен 30-метров пас намери Карапетров, който за втори път заби топката в мрежата.

Гостите върнаха един гол чрез юношата на Левски Михаил Кисьов, който в 63-ата минута засече центриране на Сливов и в крайна сметка успя да реализира.

До края на срещата не паднаха повече попадения и резултатът остана непроменен, а гостите доиграха човека с човек по-малко, след като в 83-ата минута Валентин Сливов бе изгонен с директен червен картон заради груб фаул срещу Иван Пенев.

Ботев (Враца): Ивайло Яначков, Иво Харизанов, Иван Пенев, Мариян Иванов, Тодор Гочев /к./, Ивайло Михайлов, Иван Иванов /66 Любомир Танев/, Емил Стоев /72 Милен Василев/, Илия Карапетров, Спас Георгиев и Денис Цолев.

Левски (Карлово): Цветан Тодоров, Боян Илиев, Янко Вълканов /к./, Йоанис Динотакис, Михаел Кисьов, Петър Райков, Анти Рениа, Валентин Сливов, Илиас Игнатидис /84 Боян Пенев/, Лъчезар Ангелов и Ангел Здравчев /65 Кевин Бонифаци Нцко/.

Снимка: botevvratsa.com