Алавес свали Валенсия от облаците

Отборът на Алавес надигра с 2:1 гостуващия Валенсия в мач от 24-ия кръг на Ла Лига. Всички попадения паднаха в заключителните 20 минути на срещата. Първо Карлос Солер откри за "бяло-черните" в 70-ата минута, а след това Ибай Гомес (76) и Александър Катай (85) зарадваха публиката във Витория. Тимът на Воро беше приземен след голямата победа над Реал Мадрид в сряда вечер.

Срещата на "Мендисороса" вървеше бавно и протяжно. Битката беше съсредоточена в средата на терена, а опасните атаки се брояха на пръсти. Все пак баските играеха малко по-нападателно. Ибай Гомес (7) и Ману Алехандро Гарсия (44) пропуснаха изгодни възможности за домакините преди почивката. Карлос Солер (16) беше най-близо до попадение във вратата на Фернандо Пачеко.

В 48-ата Диего Алвеш спаси след шут на Ману Гарсия. В 65-ата Рубен Собрино също беше спрян от бразилския страж на "прилепите". След 70-ата минута неочаквано головете заваляха. Първо Солер изведе напред гостите от "Местайя". Той добави топката в мрежата, след като преди това Пачеко беше спасил след удар от фал.

Северняците реагираха и в 76-ата минута Ибай Гомес изравни. Бившият играч на Атлетик Билбао реализира след изстрел от 20 метра в десния ъгъл на Алвеш. Домакините успяха да направят пълен обрат в 85-ата чрез резервата Александър Катай. Катай овладя на ръба на засадата и хитро насочи по диагонала - 2:1. Минута по-късно Фабиан Ореяна беше изгонен с втори жълт картон.