Официално: Венгер наказан за 4 мача

Английската футболна асоциация (ФА) наказа мениджъра на Арсенал Арсен Венгер да не ръководи отбора си от резервната скамейка заради разправия с длъжностно лице.

Венгер обаче трябва да се радва, че се отърва от по-сериозно наказание, което можеше да му бъде наложено заради блъскане в тунела на четвъртия съдия Антъни Тейлър по време на победата на Арсенал с 2:1 над Бърнли. Срещата се игра миналата неделя на стадион Емирейтс и завърши с победна дузпа за артилеристите 7-ата минута на добавеното време.

От футболната асоциация уточняват, че Венгер е използвал груб и обиждащ език срещу четвъртия съдия, когато е бил отстранен от главния рефер. Допълва се, че наказанието включва отстраняването от техническата зона на стадиона, продължаващото след това поведение в тунела и осъществен физически контакт с четвъртия съдия.

Но грубиянското блъскане не е било отбелязано, което би могло да му донесе недопускане на стадиона за определен период от време. Като допълнение, Венгер е санкциониран и с глоба в размер на 25 хиляди паунда. Началото на лишаването от права да ръководи отбора стартира утре в мача със Саутхямптън за Купата на Англия.