Египет си осигури място 1/8-финалите на световното по хандбал за мъже

Отборът на Египет си осигури място на осминафиналите на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция. Африканският шампион се наложи над Аржентина с 31:26 (13:10) и записа третата си победа от четири мача в група "D", с което си гарантира място в елиминациите преди последните срещи от първата фаза на надпреварата. Федерико Виейра реализира 12 попадения за южноамериканците, но това не беше достатъчно и отборът допусна четвърто последователно поражение.

Олимпийският първенец Дания продължи побeдната си серия след 30:26 (17:13) над Бахрейн и остана на върха с пълен актив от 8 точки.

Четирикратният световен шампион Швеция спечели срещу сребърния медалист от последното първенство Катар с 36:25 (19:12) след 9 гола на Никлас Екберг. Двата отбора вече си бяха осигурили място на осминафиналите.

Европейският вицешампион Испания оглави класирането в група "В" с пълен актив от 8 точки след успех над Македония с 29:25 (14:14). С 11 гола за иберйците се отличи Валеро Ривера Фолч.

В група "С" Германия и Хърватия продължават без грешка и ще определят победителя в среща помежду си в последния кръг. Бундестимът надделя над Беларус с 31:25 (16:16) след 8 попадения на Уве Генсхаймер.

Олимпийските шампиони от Атланта 1996 и Атина 2004 от Хърватия пък разгромиха аутсайдера Чили с 37:22 (17:9) след 8 гола на Ловро Михич.

Срещи от предпоследния четвърти кръг в първата фаза на Световното първенство по хандбал за мъже във Франция: