Нанси е първият полуфиналист за Купата на лигата (видео)

Отборът на Нанси е първият сигурен полуфиналист в турнира за Купата на лигата във Франция. Тази вечер играчите на Пабло Кореа постигнаха победа като гост с 2:0 над Нант и така си осигуриха продължаване напред в турнира.

Гостите на стадион "Ла Божоар" решиха всичко още през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения в срещата. Морис Дале откри резултата в 31-ата минута, а Жофри Кюфо в 45-ата минута добави втори гол във вратата на "канарчетата", които така и не успяха да се съвземат и да обърнат нещата в своя полза през втората част.

Така Нанси направи важна крачка напред в турнира и вече чака развитието в останалите срещи и жребия за полуфинала.