Рилски спортист стартира 2017-а с трудна победа

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа победа в първия си официален двубой за 2017-а година, след като се наложи при домакинството си на Ямбол със 102:90 (33:29; 22:15; 24:28; 23:18) в двубой от XIII кръг от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига.

Новото попълнение на самоковци Девън Шелтън направи отличен дебют и записа срещу името си „дабъл-дабъл“ – 33 точки и 12 борби, а Еван Бруинсма и Йордан Бозов добавиха съответно по 19 и 14 точки за успеха.

Венцислав Петков се представи силно за гостите от Ямбол и завърши с двуцифрени показатели – 25 точки и 10 асистенции, а Стоян Петков и Николай Върбанов добавиха съответно по 19 и 16 точки.

Домакините започнаха отлично двубоя и за по-малко от две минути игра поведоха с 8:2 след отличи изяви на новото попълнение Девън Шелтън, който реализира пет поредни точки. Последва прекъсване за тима на Ямбол, като след подновяването на играта Говедаров и Петков показаха точен мерник от далечно разстояние и резултатът бе изравнен – 8:8. До края на първата четвърт битката между двата отбора продължи с пълна сила, като в самия край Бозов наниза нова тройка и Рилецо поведе с 33:29.

В началото на втория период гостите се доближиха само на точка зад съперника – 34:35, но веднага след това Дарин Иванов вкара нова тройка, след което гардът подаде и отличен завършващ пас на Бруинсма и Рилски спортист отново се откъсна леко напред – 40:34. Петър Петров взе ново прекъсване за Ямбол, но този път наставленията му не дадоха необходимия резултат и до почивката домакините от Самоков контролираха събитията на терена и заслужено си осигуриха двуцирен аванс – 55:44.

През третата четвърт двата отбора отново си размениха ролите, като гостите от Ямбол се хвърлиха да търсят обрат и три минути преди края на периода бяха близо до успех след последователни точни стрелби на Венци Петков и Острев за 71:72. Все пак, в оставащите малко над две минути до края на периода Рилски спортист отново възстанови частично преднината си – 79:72, а в началото на заключителните десет минути Паркър и Бозов върнаха двуцифрената преднина на домакините – 86:75.

Това бе всичко по-интересно, което се случи на терена, като до края самоковци успяха да задържат комфортния си аванс и да се поздравят с крайния успех – 102:90.

Рилски спортист – Ямбол 102:90 (33:29; 22:15; 24:28; 23:18)

Рилски спортист: Паркър 9, Зл.Георгиев, Бозов 14, Бруинсма 19, Шелтън 33 (Иванов 6, Секулов, Стоянов 10, Васов, Вутев, Киров, Уудс 11)

Ямбол: Е.Иванов 3, Говедаров 10, Върбанов 16, В.Петков 25, С.Петков 19 (Колев, Чолаков 2, С.Иванов, А.Иванов 5, Острев 10)