Челси с безпроблемна победа (видео)

Без особени проблеми Челси спечели с 2:0 домакинството си на Брайтън. "Сините" решиха мача в първата част на второто полувреме, когато реализираха двата си гола. Алваро Мората откри резултата секунди след почивката, а Маркос Алонсо удвои аванса след час игра.

След шестата си поредна домакинска победа в първенството Челси се доближи на точка от втория Манчестър Юнайтед, който изненадващо загуби точки в домакинството си срещу Бърнли (2:2).

Брайтън бе добре организиран и не даваше много възможности на домакините в началото. Отборът на Конте търпеливо търсешет пролуки в защитата на съперника и чакаше грешка, която да му позволи да открие резултата. Най-доброто положение в първите минути се откри след центриране, Рюдигер игра с глава, а Бакайоко не успя да завърши.

Постепенно "сините" увеличиха натиска и в 26-ата минута Фабрегас изведе великолепно Моузес, но той само насочи топката от въздуха и Райън успя да спаси. Азар правеше опити да измисли нещо различно, но гостите се защитаваха отлично и не допуснаха сериозни опасности пред вратата си до почивката.

В самото начало на второто полувреме Алваро Мората откри резултата. След центриране на испанския му сънародник Сесар Аспиликуета той се разписа след удар с глава. Попадението даде увереност на Челси и превъзходството им стана по-голямо.

Маркос Алонсо пробва рефлексите на Мат Райън от пряк свободен удар, а след това с глава, като и в двата случая вратарят се намеси отлично. Италианецът обаче не спря до тук и след час игра направи 2:0. След ъглов удар той бе оставен непокрит и насочи топката към мрежата.
Играчите на Брайтън знаеха, че няма какво да губят и се опитаха да изнесат играта. Това обаче откри пространства за контраатаки на домакините, които те организираха отлично. След една от тях Дънк трябваше да избива топката от голлинията след удар на Азар. До края Челси доминираше, като контролираше случващото се на терена, а гостите така и застрашиха Куртоа.

ЧЕЛСИ - БРАЙТЪН 2:0