Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Атлетико отпадна, а Челси загуби първото място в Група "С" (видео + галерия)

Отборите на Челси и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от Група "С" на Шампионската лига. Лондончани вече си бяха гарантирали място на 1/8-финалите, но останаха втори в крайното класиране в групата. Атлетико Мадрид пък се нуждаеше от задължителна победа на "Стамфорд Бридж" и грешка на Рома срещу Карабах в Рим, за да продължи напред. Нито едно от двете условия обаче не се осъществи и "дюшекчиите" продължават в Лига Европа. Саул Нигес изведе тима на Диего Симеоне напред в резултата в 56-ата минута и даде надежди на Атлетико, но в 75-ата Стефан Савич си отбеляза автогол и играчите на Антонио Конте избегнаха поражението. Голям мач направи вратарят на Атлетико Ян Облак, но усилията му се оказаха недостатъчни за мадридчани.

Челси - Атлетико Мадрид@@@

Първата по-сериозна опасност за една от двете врати бе сътворена от Фернандо Торес. В петата минута бившият играч на Челси стреля към вратата на Тибо Куртоа, но след рикошет в тялото на играч на лондончани топката излезе в корнер. В 17-ата минута пък испанският нападател на Челси Алваро Мората стреля опасно към вратата на Ян Облак, но топката профуча встрани от целта.

В 23-ата минута Мората получи шанс да стреля от доста добра позиция след пробив отдясно на Виктор Моузес, но испанецът не затрудни Облак с изстрела си по земя. Минута по-късно Облак спаси нов удар на Мората, а в 36-ата минута словенският вратар на Атлети отново показа класата си. Този път Давиде Дзапакоста с удар по земя от границата на наказателното поле тества Облак, но стражът протегна ръка и изби.

Две минути след почивката Антоан Гризман стреля добре от фаул, но не затрудни Куртоа, който спокойно улови. Минута по-късно пък Облак направи поредното си спасяване, като този път попречи на Андреас Кристенсен. Опасностите за вратата на Облак в тези минути се редяха една след друга, но стражът бе непробиваем, като в поредната интересна ситуация попречи на Мората да изведе Челси напред. Секунди преди това пък малко не достигна на Еден Азар да вкара гол след отлична индивидуална акция на белгийската звезда.

В 53-ата минута Филипе Луиш уцели греда с хубав изстрел с левия крак. Бразилският ляв бек се намираше около границата на наказателното поле и изстрелът му срещна левия страничен стълб на Куртоа. Саул Нигес получи шанс за добавка с глава, но белгийският вратар спаси.

В 56-ата минута Атлетико излезе напред в резултата. След центриране от корнер Торес игра с глава и оставеният сам от бранителите на Челси Саул, също с глава, заби отблизо топката във вратата на Куртоа.

В 67-ата минута Кристенсен направи невероятен пропуск, като от непосредствена близост не уцели празната врата на Атлетико с глава след центриране отляво. Минута по-късно Облак за пореден път реагира по блестящ начин и не позволи топката да се озове в мрежата му, като заедно с Луис Хименес попречиха на футболист от Челси да реализира попадение.

В 75-ата минута Азар получи топката на границата на наказателното поле, нахлу в пеналтерията и стреля. Стефан Савич отклони топката, но право в собствената си врата и така лондончани изравниха резултата.

Секунди след автогола на Савич пред Мората се откри златен шанс за 2:1. Той бе изведен очи в очи с Облак, но не успя да преодолее словенския страж и резултатът остана непроменен.

В 83-ата минута включилият се през второто полувреме в игра за Челси Вилиан направи страхотен пропуск, като стреля над вратата от много удобна позиция. Секунди по-късно пък сантиметри не достигнаха на Антоан Гризман да засече топката в опразнената врата на Челси след центриране по земя отдясно.

Резервата Миши Батшуай в добавеното време бе близо до победен гол, след като сам си създаде позиция за стрелба, но ударът му мина встрани от целта.

В крайна сметка, битката на “Стамфорд Бридж” в Лондон приключи без победител и миналогодишният полуфиналист Атлетико отпадна от Шампионската лига, но ще има възможността да ссе бори за трофея в Лига Европа. Челси пък завършва на второ място в групата. Лондончани са с равен брой точки (11) с Рома, но “вълците” финишираха на върха в групата заради преките си двубои със “сините” (3:0, 3:3). Атлетико се нареди на трето място със 7 точки след двете равенства с Карабах, а тимът от Азербайджан остана последен с 2 точки.

ЧЕЛСИ - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:1