Евтимова се срина на финала в Анталия

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова претърпя поражение на финала на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Евтимова загуби мача за титлата от четвъртата в схемата Марина Чернишова (Украйна) с 6:3, 5:7, 0:6 след почти два часа и половина игра. 30-годишната софиянка поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част дръпна с 4:2, но след това Чернишова взе 11 от следващите 12 гейма по пътя си към крайния успех.

Така българката остана с една титла на сингъл през сезона и общо осем в турнирите на ITF в кариерата си. Евтимова, която достига до финала в Анталия с четири победи без загубен сет, все пак си осигури 7 точки за световната ранглиста и 1470 долара.