Черно море удари Дунав в Русе, “моряците” вече са в шестицата (видео)

Отборът на Черно море спечели важни три точки в Русе. Играчите на Емануел Луканов постигнаха минимален успех с 1:0 над Дунав. Бирсент Карагарен си вкара автогол в началото на срещата, което се оказа достатъчно за "моряците" да спечелят сблъсъка. Варненци вече са на шеста позиция с актив от 24 точки.

Ситуацията при отбора на Малин Орачев продължава да е трагична. "Драконите" се намират на 13-а позиция със само 11 точки.

Все пак домакините от Русе започнаха по-добре двубоя, но в 13-ата минута гостите от Варна се възползваха от първата си ситуация. Георги Илиев проби в наказателното поле, след което центрира. Мариян Огнянов се размина с топката, но там Бирсент Карагарен се намеси лошо, пращайки кълбото в собствената си врата.

В 16-ата минута “моряците” пропуснаха отличен шанс да вкарат втори гол. Атанас Зехиров центрира отдясно, Огнянов не успя да нанесе удар, топката попадна в Амаду Сукуна, който стреля, но след рикошет кълбото излезе в ъглов удар.

Страхотна възможност се откри за Дунав в 32-ата минута, когато Васил Шопов центрира от корнер, а Мирослав Будинов отклони топката с глава, но тя профуча на сантиметри от целта.

В 60-ата минута бившият футболист на "светлосините" Антон Огнянов се откъсна от защитата, след което стреля много мощно, но Станислав Антонов показа класа, избивайки кълбото в корнер. В 75-ата минута “драконите” направиха бърза контраатака, която обаче завърши с разочароващо центриране на Божидар Васев.

В последните секунди Амаду Сукуна остана очи в очи със Станислав Антонов, но стражът на домакините за пореден път се оказа победител в този сблъсък. Това бе и последната интересна ситуация в срещата от 16-ия кръг на Първа лига.