Лестър забрави какво е победа (видео)

И мидландското дерби срещу Уест Бромич не донесе радост за феновете на Лестър. "Лисиците" търсеха първа победа от втория кръг, но стигнаха само до 1:1, и то благодарение на късен изравнителен гол на Риад Марез. За гостите се разписа Насер Шадли, а равенството остави и двата отбора без успех в шест поредни мача. "Дроздовете" обаче са в средата на таблицата, докато Лестър се намира в зоната на изпадащите.

Първото полувреме беше откровено скучно. Никой от съперниците не посмя да поеме рискове и да действа по-офанзивно. Това обаче се промени след почивката, когато домакините се постараха да прекъснат негативната си серия и създадоха няколко интеренси положения. В 51-ата минута Марк Олбрайтън проби по левия фланг и поднесе топката на крака на Марез, който шутира над вратата.
Уест Бромич търпеливо чакаше своя шанс и той дойде в 63-ата минута. Тогава Шадли изненада Каспер Шмайхел от фаул и откри резултата. Вратарят на "лисиците" направи една фатална стъпка в грешната посока и не успя да спре удара на Шадли.

Последва натиск на Лестър, а смените на Крейг Шекспир помогнаха отбора да избегне поражението. В 80-ата минута Бен Чилуел центрира към Ислам Слимани, той свали с глава към Марез и този път алжирецът беше безкомпромисен - 1:1.
Равенството на "Кинг Пауър Стейдиъм" продължи традицията двата отбора да не могат да се победят на собствен терен в Премиър лийг.

В следващия кръг Лестър гостува на Суонзи, а на Уест Бромич предстои мач със Саутхамптън.