Шалке подчини десетима от Херта

Отборът на Шалке 04 победи с 2:0 като гост Херта (Берлин) в мач от 8-ия кръг на германската Бундеслига. Задачата на гостите от Гелзенкирхен бе улеснена от червения картон на Генки Харагучи. Японецът остави съотборниците си от Херта с човек по-малко минута преди края на първото полувреме. Той бе отстранен от игра заради грубо нарушение срещу австрийския нападател на “кралскосините” Гуидо Бургщалер.

Девет минути след почивката гостите се възползваха от численото си предимство на терена и излязоха напред в резултата. Точен бе Леон Горетцка от дузпа, която стражът Руне Йорщайн бе близо до това да спаси. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Владимир Дарида срещу Амин Арит. В 78-ата минута Бургщалер наказа грешка на бранител на Херта и оформи крайния резултат.

След този успех Шалке заема пето място в класирането с 13 точки. Херта е на 12-а позиция с 9 точки, а лидер е Борусия (Дортмунд) с 19 точки (и мач по-малко към момента), пред Байерн (Мюнхен) със 17 и Хофенхайм с 15 точки.