Голям мач за Локомотив (София) на “Лазур” (видео)

Отборът на Локомотив (София) постигна изключително драматичен успех с 3:2 над ОФК Поморие в среща от 10-ия кръг на Втора професионална лига. Играчите на Младен Додич демонстрираха характер, след като на два пъти Любомир Божинов наказваше грешки на стража на столичани. Попаденията за "железничарите" бяха дело на Мартин Станкев (27), Емил Виячки (73), а в герой се превърна Иво Иванов, който донесе важната победа за Локомотив.

Самият двубой започна отлично за домакините и още в 6-ата минута Любомир Божинов се разписа. Опитният полузащитник вкара първия си гол в срещата от дузпа. Секунди по-късно Борис Тютюков можеше да направи 2:0, но юношата на Ботев (Пловдив) не успя да изненада гостите от София.

В 20-ата минута Живко Петков пропусна отлична възможност, след като бе изведен от Божинов. Таранът на Поморие стреля силно, но право в тялото на Яначков. Отговорът на "железничарите" не закъсня. Николай Цветков свали топката в наказателното поле към Илия Димитров, който обаче насочи кълбото много слабо. Това бе и първата интересна ситуация пред вратата на Димитър Тодоров.

В 27-ата минута играчите на Младен Додич направиха отлична атака по левия фланг. Том центрира по земя, а топката бе засечена от Иво Иванов, стражът изби, но на правилното място се озова Мартин Станкев, който без да се замисли прати кълбото в мрежата на домакините.

В последните секунди на първата част "жълтите" отново поведоха в резултата. Стражът на "червено-черните" направи груба грешка. Любомир Божинов стреля от далечна дистанция, топката бе в ръцете на Яначков, който обаче сбърка фатално.

Нещата през втората част на "Лазур" започнаха отново по-добре за Поморие. Отборът на Веселин Бранимиров бе изключително подреден и стабилен в първите 20 минути на второто полувреме. В 70-ата минута Том пробва късмета си с удар от далечна дистанция, но топката мина встрани от целта.

В 73-ата минута футболистите на Локомотив (София) стигнаха до изравнителния гол. В автор на попадението се превърна Емил Виячи, след като успя да засече центриране на Николай Цветков. Проблемите пред домакините продължиха и в 83-ата минута Иво Иванов показа класа, вкарвайки топката за трети път в мрежата на несигурния Димитър Тодоров.

В последните секунди на срещата Поморие се опита да стигне до точката, но домакините не успяха да създадат нищо сериозно пред вратата на Ивайло Яначков.

След този успех Локомотив вече е на втората позиция във временното класиране с актив от 22 точки. Лидер е отборът на Ботев (Враца). Играчите на Сашо Ангелов са само с точка повече. Поморие пък вече е на 14-а позиция.

ОФК Поморие - Локомотив (София) 2:3