Гонитбата продължава - нелеп автогол върна първото място на Ботев (Враца)

Отборът на Ботев (Враца) си върна лидерската позиция във Втора професионална лига, след като спечели по драматичен начин с 2:1 гостуването си на Созопол. Футболистите на Сашо Ангелов се добраха до трите точки, които ги върнаха еднолично на върха, след автогол на Мустафа Мустафа в 86-ата минута.

Преди това именно врачани бяха открили резултата чрез Альошев, който се възползва от грешка в отбраната на домакините и от непосредствена близост се разписа. В 39-ата играчите на Румен Димов възстановиха равенството след добавка на Кристиян Пешов. Двубоят отиваше към равенство, когато в 86-ата минута, в опита си да изчисти топката, Мустафа намери собствената си мрежа.

По този начин момчетата на Сашо Ангелов събраха 23 точки в актива си и запазиха аванса си от 2 точки пред Царско село. Третият водач в групата - Локомотив (София), който има 19 точки на сметката си, гостува утре вечер от 20:00 часа на Поморие.