Дунав нямаше проблеми в Марково

Отборът на Дунав (Русе) се класира за осминафиналите на Купата на България, след като не срещна особени проблеми при гостуването си на третодивизионния Сокол (Марково). “Драконите” спечелиха с 4:1, а наставникът Веселин Великов даде почивка на част от титулярите.

Русенци си свършиха работата още преди почивката, когато вече водеха с 3:0. Новото попълнение Жатоба откри резултата в 16-ата минута с премерен изстрел, а в края на първата част гостите довършиха съперника. Димитър Георгиев удвои след като получи топката в наказателното поле, а малко преди последния съдийски сигнал Бранимир Костадинов отбеляза трети гол с глава.

След почивката Дунав значително намали оборотите и позволи на домакините да погледнат по-смело към вратата. Така Ангел Рахов намали в 63-ата минута. Само две минути по-късно обаче Юлиан Ненов възстанови преднината от три гола за русенци, с което оформи и крайния резултат.

По този начин Дунав се класира за следващата фаза на надпреварата и очаква съперника си на осминафиналите. Сокол пък може да бъде доволен от представянето си тази година, след като в квалификационната фаза отстрани Арда (Кърджали).

Сокол (Марково) - Дунав 1:4
0:1 Жатоба (16)
0:2 Георгиев (40)
0:3 Костадинов (45)
1:3 Рахов (63)
1:4 Ненов (65)