Сент Етиен изскочи на трета позиция

Отборът на Сент Етиен постигна минимална победа с 1:0 като гост на Дижон в мач от шестия кръг на Лига 1. Срещата бе доста отворена, но въпреки това падна само едно попадение. След нулево първо полувреме резултатът бе открит в началото на втората част. Фуад Шафик спъна в наказателното поле Жонатан Бамба и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият и реализира. До края на мача и двата отбора имаха по няколко удобни положения за гол, но до ново попадение така и не се стигна.

По този начин Сент Етиен се изкачи на трето място в класирането. “Зелените” имат 13 точки, събрани с четири победи, един равен и само една загуба. Лидерите Пари Сен Жермен и Монако са с по две повече. ПСЖ обаче е с мач по-малко. Дижон от своя страна остава с четири точки на 18-о място.