"Розите" пронизаха седем пъти Евроколеж

Футболистите на ФК Розова долина изиграха най-добрият си двубой от първенството тази есен, надигравайки у дома Евроколеж със 7:1. Първият гол домакините вкараха още в първата минута, след капитана на "розите" Атанас Апостолов бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Ивелин Илиев бе безпогрешен и Розова долина поведе в резултата. Малко след това стражът на домакините Александър Петрунов спаси положение в шестата минута, като успя да отбие удар с глава.

Второто попадение за домакините от стадион "Севтополис" бе реализирано в 27-та минута, след като при атака отдясно на Стоичков, Апостолов покачи за 2:0 със силен шут. И в останалата част от първото полувреме казанлъшките футболисти владееха ситуацията на терена и диктуваха темпото.

В 37-та минута резултатът вече бе 3:0, благодарение на точния удар на Кристиан Петров от още една дузпа. В 52-та минута Илиев изведе Петров на чиста позиция за стрелба и резултатът стана 4:0.

Бившият играч на Анжи Махачкала Тодор Тимонов от състава на гостите успя да вкара единственото попадение за евроколежани в срещата, от пряк свободен удар, за да намали на 4:1. Малко след това головете заваляха един след друг, за радост на феновете, подкрепящи отбора на Казанлък. Трети гол на Кристиан Петров падна в 75-та минута и футболистът на "розите" вкара за 5:1. Шестото попадение бе дело на Валентин Славов, а крайното 7:1 оформи играещият треньор Милен Христов, който в този мач заместваше старши-треньорът Иван Петров.

Така Розова долина записа трета победа и заема седмо място в класирането с актив от десет точки. Евроколеж от своя страна е с три по-малко на 12-о място.