Феноменален дебют на Гъргоров за ЦСКА 1948 (видео+галерия)

Бившият нападател на ЦСКА и националния отбор на България Емил Гъргоров направи впечатляващ дебют за лидера в Югозападната Трета лига ЦСКА 1948. Червените биха с 2:0 един от преките си конкуренти за Втора лига - Септември (Симитли), като и двете попадения отбеляза Бадема, който се завърна на терена след близо 9-месечно лечение на контузия.

Футболистите на Валентин Илиев имаха превъзходство над противника през целия двубой, но на почивката резултатът бе 0:0. В началото на първата част сериозен пропуск с глава от два-три метра направи младокът Йоан Маринов, който уцели вратаря вместо мрежата, а в 42-ата минута пак той се хвърли самоотвержено и засече добре центриране отляво, но стражът на гостите прояви котешки рефлекс и изби в корнер.

ЦСКА 1948 - Септември (Симитли)

След почивката ЦСКА 1948 продължи да натиска Септември и това даде резултат в 50-ата минута. Гъргоров получи пас отляво, овладя топката в наказателното поле и след майсторски фалцов изстрел с левия крак откри резултата.

В 66-ата минута гостите от Симитли останаха с човек по-малко, тъй като Николай Стоилков извърши нарушение и получи втори жълт картон.

Само три минути по-късно Бадема подпечата победата на ЦСКА 1948. Нисичкият футболист овладя пред наказателното поле на гостите и шутира с по-слабия му десен крак, който се спря за втори път в мрежата на Септември.

С този успех червените събраха 16 точки от 6 мача и запазиха лидерската си позиция в групата.

ЦСКА 1948 - СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) 2:0

1:0 Емил Гъргоров 50
2:0 Емил Гъргоров 69

ЦСКА 1948: Бахтарлиев, Пидев, Котев, Петров, Стоянов, Васев, Гъргоров (89-Бонев), Хаджииванов, Павлов (65-Иванов), Гущеров, Маринов (87-Цветков)

снимка: Емона Цончева, Sportal.bg