Христов откри головата си сметка за Фиорентина, българинът пропусна да вкара хеттрик

Младежкият национал на България Петко Христов вкара своя първи гол за Фиорентина. Бранителят игра пълни 90 минути за Примаверата на "виолетовите" срещу Сампдория. Тимът му победи с 5:2, като юношата на Славия се разписа с глава в 43-ата минута, връщайки преднината на отбора си с 2:1. Защитникът можеше дори да отбележи хеттрик, но два пъти негови удари бяха избивани от голлинията, а един път прати топката и над горната греда от непосредствена близост.

Още в 4-ата минута на мача Христов се сблъска с Балде, като лекар трябваше да се намесва, но въпреки това двамата футболисти продължиха мача. В 20-ата минута Сапонара даде аванс на "виолетовите", но при следващата атака гостите стигнаха до равенството. Вуйчич бе точен за талантите на Самп, а в 28-ата минута удар на Христов с глава бе избит от голлинията.

В 43-ата минута Сапонара центрира от корнер, а този път Христов бе безпогрешен и даде нов аванс на "виолетовите".

Втората част започна с нова възможност за защитника на България, като в 48-ата минута прати топката над гредата отблизо. Сотил вкара за 3:1 в 51-ата минута, а Гидоти намали в 62-ата минута. Гори (70) и Касие (89) добавиха още два гола за Фиорентина, а между тях Христов също бе близо до гол, но в 80-ата минута стреля в тялото на Крапикас от малкото наказателното поле.

След срещата медиите във Флоренция обявиха Христов и Сотил за двамата най-добри играчи на терена в днешната среща. Успехът е втори поред за Христов и компания, които победиха с 2:0 Аталанта в първия кръг.