Ливърпул приключи тежката седмица с трети пореден разочароващ резултат (видео)

Ливърпул записа трети пореден разочароващ резултат в рамките на седмица, след като завъртя изненадващо равенство - 1:1, с Бърнли на "Анфийлд". Това е трети пореден двубой без успех за мърсисайдци, след като преди това селекцията на Юрген Клоп загуби катастрофално от Манчестър Сити, а в сряда изпусна победата срещу Севиля. Скот Арфийлд (27') даде аванс на гостите, а Мохамед Салах (30') изравни. Домакините оправиха общо 35 удара днес, но така и не успяха да стигнат до победата. Пет минути преди края и късметът им обърна гръб, след като Доминик Соланке нацели напречната греда след изстрел отблизо.

Юрген Клоп бе направил цели седем корекции в своя състав в сравнение с двубоя от Шампионската лига срещу Севиля. Миньоле, Александър-Арнолд, Клаван, Милнър, Робъртсън, Даниел Стъридж и Филипе Коутиньо започват. За бразилеца това беше първи мач като титуляр през този сезон. Той се появи в игра в сблъсъка със Севиля през седмицата и бе посрещнат топло от привържениците на мърсисайдци.

Садио Мане изтърпя първия от трите си мача наказание в Премиър лийг.

Ник Поуп замени контузения Том Хийтън на вратата на Бърнли. Скот Арфийлд пък започна вместо Сам Воукс.

В 17-ата минута Салах претендираше за дузпа, след като получи в наказателното поле, обърна се добре и падна след съприкосновение с крака на Тарковски. Сигнал обаче не последва. Няколко минути след това египтянинът засече с глава центриране на Стъридж, но топката премина над гредата. Ливърпул владееше напълно инициативата, но за пореден път тимът получи гол от нищото. Стивън Уорд надскочи Александър-Арнолд, сваляйки така топката след едно дълбоко центриране. Централните бранители Клаван и Матип не се ориентираха добре в тази ситуация и позволиха на Брейди, който беше между тях, да продължи към Арфийлд. Последният стреля по земя от 13-14 метра - 0:1. Ливърпул успя да отговори много бързо на това предизвикателство и три минути след това Салах изравни, след като обработи добре едно центриране на Джан и стреля силно в близкия ъгъл - 1:1. Няколко минути след това бившият играч на Рома имаше нова възможност, но този път не успя да нанесе силен удар и Поуп спаси. Малко преди почивката Стъридж пропусна чудесен шанс, след като бе изведен добре от Коутиньо, но ударът на нападателя премина на сантиметри встрани.

В 54-ата минута Джан отправи много тежък удар от далечна дистанция, но Поуп успя да избие. Стражът на Бърнли спаси още един опасен изстрел, отправен от Стъридж. Натискът на Ливърпул се увеличаваше, но играчите на Клоп така и не успяваха да нанесат головия удар.

В 78-ата минута Юрген Клоп предприе две смени. Германецът извади Коутиньо и Фирмино и включи на тяхно място Алекс Окслейд-Чембърлейн и Доминик Соланке. В 81-ата минута гостите пропуснаха две чудесни възможности да поведат. Бен Мий на два пъти спечели битката за високи топки в наказателното поле на Ливърпул. В първия случай Матип изчисти пред голлинията, а след това Миньоле се намеси блестящо и спаси. В 84-ата минута Поуп пък отново изби след удар на Александър-Арнолд и рикошет, който направи топката трудна за стража на гостите. Минута след това и късметът обърна гръб на мърсисайдци, след като изстрел на Соланке отблизо срещна напречната греда.

Ливърпул има осем точки след пет изиграни мача. Точно с толкова е и отборът на Бърнли, който обаче има малко по-добра голова разлика.