Пирин изпусна две дузпи и загуби от Лудогорец при юношите

Юношите на Пирин (Благоевград) загубиха с 0:3 от Лудгорец в среща от 5-ия кръг на Елитната група до 19 години играна на базата в село Рилци. А качеството на футбола бе добро.  “Орлетата” могат да съжаляват за многото пропуски преди почивката и полувремето завърши без голове. В 55-ата минута защитникът на Лудогорец Георги Вълчев откри резултата след свободен удар. В 62-ата гостите вкараха и втори гол чрез Димитър Митков, след нов пропуск за Пирин и бърза контра.

Интересните моменти се сменяха бясно - през няколко минути. Четири минути по-късно Петър Христов пропусна дузпа за "орлетата", като вратарят Иван Атанасов отрази удара му. В 72-ата домакините получиха още един 11-метров наказателен удар, но и Марио Топузов не успя да преодолее вратаря Атанасов.

Точка постави юношеският национал Тони Иванов с трети гол седем минути преди края на срещата. Това бе и първа домакинска загуба за момчетата на Васил Петров у дома за новия сезон.