17-годишен талант на Ливърпул донесе победа на Уелс срещу Австрия с блестящ гол (видео)

Уелс победи Австрия с 1:0 като домакин в мач от квалификационна Група “D” за Мондиал 2018. Единственото попадение в срещата реализира 17-годишният нападател Бенджамин Уудбърн в 74-ата минута. Тийнейджърът, който е юноша на Ливърпул, се бе появил в игра едва няколко минути по-рано. Дебютантът се възползва от лошо изчистена от отбраната на австрийците топка и с прекрасен изстрел извън наказателното поле опъна мрежата зад стража Хайнц Линднер.

Гарет Бейл и компания все още нямат поражение от началото на световните квалификации.

С тази победа Уелс събра 11 точки и заема третата позиция в класирането в групата. Австрийците са четвърти с 8 точки, а лидер е Сърбия с 15 точки, пред Ейре с 13. На пето място е Грузия с 4 точки, а на последната шеста позиция се намира Молдова с 2 точки.

УЕЛС - АВСТРИЯ 1:0
1:0 Уудбърн (74)