Леганес ликува в Барселона и е сред лидерите (видео)

Отборът на Леганес успя да надвие с 1:0 като гост Еспаньол в двубой от втория кръг на Примера дивисион. Мартин Мантовани отбеляза в 28-ата минута и благодарение на този гол момчетата на Асиер Гаритано са с пълен актив и заемат челна позиция в класирането.

Гостите от “Бутарке” бяха по-добри в големи периоди от първото полувреме. Мартин Мантовани се разписа в 28-ата минута. Пау Лопес на два пъти парира удари на Габриел и Александър Шимановски преди топката да стигне до централния защитник. Лео Баптищао пропусна от чудесна позиция в 56-ата минута. "Папагалчетата" не успяваха да намерят отговор, а в самия край Гумбау пропусна да реализира второ попадение.