Пирин пусна първа кръв на "моряците" на Гонзо (видео)

Лидерът в класирането Черно море загуби първи точки и допусна дебютно попадение във вратата си при гостуването на Пирин в Благоевград в двубой от четвъртия кръг на Първа лига. Двубоят завърши 1:1, като и двата отбора можеха в края на наклонят везните в своя полза, но пропуски на Станислав Костов и Орлин Старокин оставиха равенството на таблото.

С равенството Черно море събра 10 точки и е недостижим на върха. Пирин пък върви четвърти с пет.

Мачът започна на бавни обороти, като двата тима се опознаваха. Играта се изостри след 20-ата минута, когато гостите от Варна пропуснаха първото си сериозно положение. Мартин Костадинов проби отляво и центрира, но Цветелин Чунчуков не успя да засече добре топката.

Минута по-късно и Атанас Зехиров пропусна, но по-активните действия на "моряците" дадоха резултат в 35-ата минута. Тогава сгрешено подаване на Тодор Паланков в централния кръг позволи на Черно море да организира бърза атака. Зехиров излезе очи в очи с Благой Макенджиев и стреля, но стражът спаси. Топката попадна у Георги Божилов, който отблизо не сгреши и откри.

В края на полувремето и Пирин имаше своите шансове, като натика Черно море в собственото наказателно поле, но липсата на късмет и умела намеса на вратаря Емил Михайлов предотвратиха изравнителен гол. В последната атака гредата спря топката след трудно изпълнение на Станислав Костов.

Второто полувреме не предложи интересно зрелище. Варненци пазеха аванса си и дебнеха на контри, докато домакините трудно организираха опасни атаки. В 58-ата минута се стигна до опасност пред вратата на домакините, когато след остра контра топката попадна у Орлин Старокин, който намери вратата със силен удар, но Макенджиев спаси.

В 65-ата минута и вратарят на Черно море Емил Михайлов демонстрира класата си, след като отрази на два пъти топката - първо след изпълнен фаул вдясно от вратата, а секунди по-късно и при добавката. Последва нарушение на границата на наказателното поле, което предвещаваше опасност за варненци. Зад топката застана Станислав Костов, но топката мина встрани от вратата.

Все пак Пирин стигна до изравнителен в в 82-ата минута. Тогава Башлиев центрира, вратарят Михайло боксира, но топката попадна в дебнещия отляво капитан Юлиан Попев, който с удар без подготовка я прати в мрежата. В последната минута на редовните 90 нападателят на Пирин Станислав Костов можеше да направи обрата пълен. Той овладя с гръб към вратата центриране отдясно, завъртя и с стреля мощно, но сантиметри не му достигнаха. В следващите секунди Черно море можеше да стигне до победата, но Орлин Старокин не успя да засече топката в мрежата отблизо.

Пирин (Бл) - Черно море 1:1
0:1 - Божилов 35
1:1 - Попев 82