Юношите на Лудогорец не се дадоха на Ботев (Пд) (видео)

Юношите на Лудогорец, които получиха шанс за изява с фланелката на първия състав, не се дадоха на носителя на Купата и Суперкупата на България за 2017 година Ботев (Пловдив). В двубой от последния кръг на Първа професионална лига малките "орли" завъртяха равенство 2:2 срещу "канарчетата". Въпреки че не успяха да победят далеч по-опитния си и класен съперник, талантите от школата на разградчани се понравиха с мъжката игра и хубавия футбол, който предложиха.

Футболистите на Димитър Димитров откриха резултата в 37-ата минута чрез младока Ивайло Климентов, който реализира изключително хубав гол. Гостите от Пловдив обаче стигнаха до пълен обрат в рамките на 180 секунди - между 54-ата и 57-ата минута, когато се разписаха Дуде Ндонгала и Георги Терзиев. Четвърт час преди края, с ново красиво попадение, Ерол Дост възстанови равенството, останало непроменено до последния съдийски сигнал.

Така осигурилият си предсрочно титлата Лудогорец приключи сезона с четири поредни равенства и 88 точки в актива си. Ботев пък остана пети в крайното подреждане, с 56 точки на сметката си. Любопитен факт е, че седемкратният шампион на България, който през последните няколко години неизменно си осигурява предсрочно титлата, за четвърта поредна година приключва сезона без победа. Основна причина за това, разбира се, е фактът, че спортно-техническият щаб на разградчани дава шанс за изява на младите си таланти.
Три минути след първия съдийски сигнал на пловдивчанина Радослав Гидженов Денислав Александров се измъкна зад защитата на "канарчетата", напредна и навлезе в наказателното им поле, но бе затворен и не успя да нанесе удар по посока вратата на Даниел Кайзер. Четвърт час след началото на срещата пък включилият се в предни позиции Венцислав Керчев върна топката назад към Кристиян Китов, който стреля силно, но на метър над напречната греда.

Първата наистина добра възможност за "жълто-черните" дойде едва в 25-ата минута, когато от границата на наказателното поле Филипе Бризола нанесе силен, но неточен удар. В 30-ата минута Густаво Афонсо реши да изненада директно от фаул младия вратар на Лудогорец - Дамян Дамянов, но топката "кацна" на горната греда. Десет минути преди края на първата част пред Ботев се откри нова добра възможност, но удар с глава на Стивън Петков бе отразен от Дамянов.

Секунди по-късно феновете по трибуните на "Лудогорец Арена" в Разград станаха свидетели на най-красивия момент през първата част. Ивайло Климентов технично отмъкна топката от съперник в своята половина, елиминира втори в центъра на терена и напредна, след което направи двойно с Денислав Александров вляво и от границата на наказателното поле по много красив начин прати топката в долния ляв ъгъл на Кайзер. В последната минута на първата част Дамянов отново се намеси вещо, след като отрази силен удар на Филипе Бризола и запази аванса на "орлите". Секунди след подновяването на игра пък колегата му Кайзер се намеси блестящо и спаси втори сигурен гол във вратата си. Макар и на ходом, опитният състав на Ботев успя да изравни резултата в 54-ата минута, когато младият страж на Лудогорец не се ориентира добре след удар на резервата Ндонгала директно от фаул и допусна топката да влезе във вратата му. 180 секунди по-късно пък Радослав Терзиев доведе нещата до пълен обрат, след като се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на шампиона.

В 65-ата минута Филипе Бризола бе близо до това да сложи край на интригата в срещата, но ударът му премина над напречната греда. Десет минути по-късно "децата" на Херо изравниха резултата. Резервата Димитър Илиев получи топката отляво и центрира в наказателното поле, където от неудобно положение с глава Ерол Дост не остави абсолютно никакви шансове на Даниел Кайзер. Седем минути преди края на първата част голмайсторът Климентов открадна топката в центъра на терена, измъкна се от защитата и се озова сам очи в очи в Кайзер. Младият нападател технично преодоля вратаря на съперника, но ударът му срещна десния страничен стълб. В ответната атака пропуск пред вратата на разградчани пък направиха гостите от Пловдив. До края на срещата двата отбора си размениха по още едно опасно положение, но до гол не се стигна и те си поделиха по една точка. Първа професионална лига, XXXVI кръг

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:2