Ботев (Пловдив) нанесе нова загуба на Верея, Стивън Петков пак блести (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа лесен успех с 2:0 над Верея в среща от 9-ия кръг на шампионския плейоф в Първа професионална лига. В герой за “канарчетата” се превърна Стивън Петков, който заби и двете попадения в мрежата на гостите от Стара Загора.
Ботев Пд - ЦСКА-София
С тези три точки “жълто-черните” събраха актив от 55 точки, като тимът на Николай Киров е в серия от три победи в последните пет кръга. Ужасната форма на “сините” пък продължава. Верея няма победа вече 11 поредни шампионатни мача, като играчите на Елиаш са шести с 19 точки по-малко от Ботев.

Срещата започна добре за домакините, които през първите 10 минути изцяло контролираха играта, но първата опасност бе пред вратата на Даниел Кайзер, който бе тестван от Валери Домовчийски. Атакуващият футболист на "сините" стреля много силно, но стражът на "канарчетата" се намеси на ниво.

В 21-ата минута Георги Вълчев също пробва късмета си, но отново Кайзер се справи.

Първото попадение в срещата падна в 29-ата минута. "Жълто-черните" направиха много хубава атака. Бризола намери на фланга Филип Филипов, крайният бранител не се забави и центрира перфектно в наказателното поле, където бе Стивън Петков. Таранът с глава не остави шанс на младия вратар на Верея.
Ботев Пд - Левски 1:0
В 34-ата минута Диого Кампос бе намерен от Фелипе Бризола с успореден на голлинията пас, но пропусна отблизо.

Още в първите секунди на втората част играчите на Ботев (Пловдив) можеха да вкарат втори гол, но шутът на Бризола премина на сантиметри от целта.

В 57-ата минута Милен Танев проби отляво, след което центрира по земя в наказателното поле, където бе Радослав Терзиев, който се хвърли на шпагат и изби топката към собствената си врата, но Кайзер показа отличен рефлекс, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 63-ата минута Стивън Петков заби своя 15-и гол от началото на сезона. Младият стрелец вкара с пета в мрежата на Наумов.

Пет минути преди края на срещата Тодор Неделев опита да изненада Наумов от пряк свободен удар, но ударът му мина над гредата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

В последния кръг Ботев гостува на Лудогорец, а Верея приема Левски.