Легендата Камбуров изрита "сините" от тройката (видео)

Отборът на Берое изхвърли Левски от третото място в Първа лига. "Заралии" спечелиха напълно заслужено с 3:0 дербито на Стара Загора срещу Верея от втория кръг на шампионския плейоф в първенството. Така тимът на Александър Томаш се изкачи еднолично на трето място с актив от 51 точки, като остави "сините" на четвърто място с 50 точки.

Легендарният нападател Мартин Камбуров вкара в 18-ата минута и 86-ата минута, като второто попадение е негово номер 200 в шампионата. Борислав Цонев също се разписа в 42-ата минута. Таранът, който е истински кошмар на Левски с рекордните си 15 попадение във вратата на 26-кратните шампиони, отново прониза столичани, но този път без да играе срещу тях, като с неговите попадения ги измести от челната тройка. Голмайстор №2 в родния елит първо отбеляза истински шедьовър от пряк свободен удар, а след това отново записа името си в историята на родния футбол, като стана вторият футболист след Петър Жеков, който е минал квота 200 гола в българското първенство.

Интересното е, че Борислав Цонев, който отбеляза втория гол, пък е юноша на "сините". Момчетата на Томаш можеха да спечелят с далеч по-голям резултат, ако младежкият национал Данаил Наумов не бе спасил няколко положения. Берое пък записа втори пореден успех над отбор в първата шестица, след като в предните си 10 двубоя от редовния сезон, беше спечелил само един мач.

Треньорът на Берое Александър Томаш не можеше да разчита на контузения халф Карлос Охене, а неговото място в средата на терена до Мартин Райнов зае Марко Адамович.

Дебют начело на Верея направи халфът Елиаш да Силва, който заложи изненадващо на 3-5-2.

Мачът започна с лек превес на "зелените", които пропуснаха да поведат в 10-ата минута, когато Матеус Леони стреля в аут след подаване на Педро Еуженио. Осем минути по-късно на сцената излезе Камбуров. "Деветката" на Берое реализира страхотен гол от пряк свободен удар, след като топката срещна горната греда и тупна зад голлинията.

Верея не се предаде, а Венцислав Бенгюзов пробва силен изстрел в 30-ата минута. Еуженио беше близо да вкара гол директно от корнер, а в 42-ата минута Цонев удвои. Юношата на "сините" вкара на празна врата, след като се възползва от избиване на Наумов след изстрел на Еуженио. Попадението беше негово второ.

Секунди преди края Валери Домовчийски, който водеше атаката в тандем с Венцислав Христов, удари гредата на Берое.

През втората част играчите на Томаш показаха, че са по-добър и по-свеж отбор, докато домакините отпаднаха физически.

Наумов се намеси добре няколко пъти, а Антон Огнянов стреля над гредата от фаул. Веселин Минев се контузи, като трябваше да бъде заменен принудително, което принуди щаба на Верея да прави няколко рокади в защита.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Милен Желев проби отдясно и центрира към връхлитащия Камбуров, който не успя да изрита добре топката, но въпреки това коженото кълбо попадна в мрежата на "сините", а той записа името си за пореден път в историята.

Нападателят отиде до скамейката на своя тим, където получи фланелка на Берое с неговото име и №200 на гърба. Именно толкова попадения има той в елита, като пред него е единствено легендата на Берое и ЦСКА Петър Жеков, който е стрелец номер едно на България с 253 гола.

ВЕРЕЯ - БЕРОЕ 0:3
0:1 Камбуров (18)
0:2 Цонев (42)
0:3 Камбуров (86)