Илия Димитров измъкна Локо (Сф) срещу "шейховете"

Голмайсторът на Локомотив (София) Илия Димитров донесе победата с 1:0 над Нефтохимик от 22-ия кръг на Втора лига. На стадиона в Българево гостите спечелиха заслужено, въпреки че домакините не се предадоха до последната минута.

Таранът на "железничарите" беше точен в средата на първото полувреме с глава, като се разписа във вратата на бившия си тим. Това беше 12-ият му гол за сезона. Преди това столичани имаха сериозни претенции към рефера Георги Кабаков, който отмени гол на Емил Виячки при 0:0. Защитникът уцели гредата след центриране от корнер, след което прати топката в мрежата при добавката, но съдията отсъди засада.

През втората част Димитров можеше да вкара и втори гол, но уцели гредата. Вратарят на "шейховете" Ферди Мюмюнов трябваше да се намесва два пъти, но това не се оказа достатъчно Нефтохимик да спечели поне точка.

Футболистите на Младен Додич останаха на трето място с 41 точки, като изостават на девет от лидера Царско село.

Нефтохимик остана на последно място със само четири точки.