Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Радуканов бесен на рефера: Толкова са плоски, беше бутане, бутане, много смях

Треньорът на Пирин (Благоевград) Милен Радуканов говори афектирано след загубата с 1:2 от Черно море във Варна. Наставникът на "орлетата" посочи че някои действия на съдията Валентин Железов са били в ущърб на неговия отбор.

"За съжаление загубихме трети мач поред. Търся обяснение. Нашите качества и възможности ги знам. Не мога да изисквам чудеса от моите футболисти. Само поздравявам футболистите. Трети мач поред - друг главен герой. За съжаление не двата отбора, което е жалко. Срещу отбора на Пирин трети мач поред е жалко. Ние сме със скромни възможности. Опитваме да се надиграваме с Черно море, който ни надигра в периоди от мача. Но бутане, бутане, бутане. Отчаян съм доста да ви кажа какво се случва като цяло.

Той развали целия мач. Даже и колегите от Черно море са на същото мнение. Съдията развали мача. Може ли обратен тъч да ни дава, за да не вкараме гол случайно, дава обратен тъч. Видя, че топката отива на главата на Фло.

Смях, смях, смях. Много смях. Вкараха ни, изравнихме еднага. Нормално се държахме на терена. Хубаво, допуснали сме грешки, вкараха ни голове, но той не ни остава да играем. За всяка нещо фаул, а срещу нас - нищо. Пуска веднага, за да ни направят контраатака. Аз съм играл футбол и тези неща са ми ясни. Тези тънките неща са ми много ясни. Те са толкова плоски, че не знаят и как да го направят. Да, за един тъч - може да вкараме гол", коментира Милен Радуканов.

Специалистът има претенции за дузпа срещу Ради Кирилов преди почивката и за отменен гол в края на мача. "Имаше ситуации и пред второто полувреме. Вкарахме гол, а той го отмени. Нека каже защо го отмени. Не видях Преслав какво направи, за да свири фаул. Бързаше да свири фаул, ясни са ни тези неща.

Хубаво, продължаваме да играем. Следващият мач трима играчи няма да ни играят. Всички срещу Пирин ще играят. Най-лесно е. При нас се знае ситуацията. Продължаваме да се борим. От 11 юли говоря. До последно ще се борим, за да спасим Пирин. Ще направим всичко възможно с колегите. Как ще се случи и по какъв начин - ще видим. Да, лошо е, че не получаваме помощ от никъде. Определена група се борим и е трудно да се случи. Няма как срещу всичко да се борим сами. Ние каквото можем спортно-техническата част се опитваме да го правим. Виждате, че сме по-скромна група, а сега и трима ни излизат. Ще влизат младите, за да играят, след като цялата защита е наказана", сподели още Радуканов.