Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

България с разгром от Испания на световната квалификация в Португалия (видео + снимки)

Националният хандбален отбор на България за девойки до 20 години записа втора тежка загуба на световната квалификация в Португалия. Момичетата на селекционера Николай Начев бяха разгромени от връстничките си от Испания с 13:34 (6:16) във втората си среща на турнира в Група 1 на квалификациите в зона Европа, игран снощи в португалския град Лейрия.

Така българските момичета имат 2 загуби от 2 мача и загубиха шансове за класиране за шампионата на планетата в Унгария през юли. От друга страна младите хандбалистки на "Ла фурия роха" запазиха шансове за класиране на Мондиала. Само първите два отбора в крайното класиране ще се класират директно за световното първенство в Унгария. Днес (25 март) в последния ден на турнира Испания ще играе срещу Австрия, която почти сигурно ще се класира за Световното след вчерашната победа над домакините от Португалия с

24:22

, докато България ще излезе срещу португалките, които също имат възможност да завършат на едно от първите две места в групата. Срещите са съответно от 16,30 и 18,45 часа българско време,

като тази на България ще може да бъде гледана онлайн ТУК!!!

Българките бяха равностойни на връстничките си само до средата на първото полувреме, когато резултатът беше 5:5. След това Испания увеличи темпото на игра и се оттегли на почивката с 10 гола преднина - 16:6. През втората част младите испанки продължиха да контролират играта, докато България не показа своите аргументи, и в крайна сметка Испания спечели с повече от убедителното 34:13.

Най-резултатна за българския тим отново бе Мадлен Тодорова със 4 гола, а Христиана Гавраилова, Габриела Георгиева, Антония Игнатова и Кристияна Караманлиева завърши с по 2 попадения. За Испания Росио Рохас и Она Пеня реализираха по 5 гола за победата.

ИСПАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 34:13 (16:6)