Безпроблемни победи за Порто и Бенфика (видео)

Водачът в португалското първенство Порто бързо стъпи на крака, след като в миналия кръг изненадващо загуби гостуването си на Пасош Ферейра. "Драконите" спечелиха с 2:0 градското дерби срещу Боависта и запазиха аванса си от 2 точки пред Бенфика.

Резултата на "Ещадио до Драгао" откри централният защитник Фелипе с глава още във 2-ата минута, а в 62-ата мексиканският национал Ектор Ерера напредна през центъра и технично удвои преднината на домакините.
Застрашеният от изпадане Фейрензе удържа нулевото равенство срещу Бенфика до почивката, но в 41-ата минута остана с човек по-малко заради червен картон на Тиаго Силва. След час игра Раул Хименес се разписа след грешка в защитата на домакините, а Рафа Силва в 75-ата минута успокои феновете на "орлите" с втори гол. В края Антонио Брисено от Фейрензе също получи червен картон.

Бенфика има 68 точки, Порто е начело със 70, а третият Спортинг (Лисабон) е с 62 и мач по-малко.