Спартак (Варна) започна контролите с равенство срещу Светкавица

Спартак 1918 и Светкавица завършиха 0:0 в контролен мач на стадион “Локомотив”. С капитанската лента в състава на на варненци излезе Боян Илиев. На трибуните имаше над 150 фенове на Спартак, които бурно подкрепяха своите, пише "VarnaUtre".

През първото полувреме варненци владееха инициативата и създадоха няколко добри атаки, на които липсваше завършващият пас. В 20-ата минута Тодор Маринчев отправи страхотен удар от 30 метра, след който топката се отби от напречната греда. В 44-ата вратарят на Спартак Мирослав Марков бе изгонен с директен червен картон, след като спря с ръка пред наказателното поле прехвърлящ удар на съперник. След споразумение между двамата треньори на мястото на Марков в игра се появи юношата Калин Дянков.

През второто полувреме спартаклии заиграха още по-силно, като направиха показни атаки по фланговете, особено по десния. В завършващия удар обаче домакините не бяха убедителни и въпреки че създадоха достатъчно ситуации за гол, не успяха да вкарат нито една от тях. Първи с глава пропусна Ивайло Русев, после след поредно красиво центриране на Неделчев от десния фланг, Десислав Дяков от чиста позиция не улучи добре топката и тя кацна върху напречната греда. Последва удар с глава на Неделчев, който премина встрани, след това пък Русев шутира слабо в ръцете на вратаря. Към края стражът на гостите парира и ниски шутове на Васко Боев и Кирил Радев.

Съставът на Спартак 1918 (4-2-3-1): Мирослав Марков (44 Калин Дянков), Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Михаил Михалев, Тодор Маринчев, Васко Боев, Илиян Неделчев, Десислав Дяков (75 Кирил Радев), Иво Михайлов (46 Георги Гушлев), Ивайло Русев.
Старши треньор: Енгибар Енгибаров