Осем минути не стигнаха на четвъртодивизионен тим да отстрани Тотнъм

Четвъртодивизивонният Нюпорт Каунти, който се намира на девето място в Лига Две, бе на осем минути от това да поднесе голямата изненада в четвъртия кръг на ФА Къп. Уелският тим поведе с 1:0 на Тотнъм у дома с гол на Падрик Амънд в 38-ата минута. "Шпорите" с нищо не показаха, че имат амбицията да продължат на 1/8-финалите, но все пак се добраха до равенство и преиграване на "Уембли" с попадение на Хари Кейн в 82-рата минута. Това е 30-и негов гол от началото на сезона.

Маурисио Почетино беше направил пет промени в своя състав, но въпреки всичко съставът бе достатъчно силен. Хари Кейн и Фернандо Йоренте започнаха заедно в атака. Киърън Трипиър, Хуан Фойт, Кайл Уокър-Питърс и Виктор Уаняма също стартираха.

Бен Уайт и капитанът Джос Лабади се завърнаха за Нюпорт.

Домакините изиграха много вдъхновено първо полувреме и заслужено се оттеглиха с гол аванс. Попадението реализира Падриг Амънд в 38-ата минута. Дълго изпълнен тъч бе отклонен от Бенет към далечната греда, където нападателят надскочи Трипиър и даде аванс на домакините. Четири минути след това Нюпорт можеше да удвои аванса си, но удар на Амънд от малък ъгъл рикошира в гредата.

"Шпорите" така и не успяха да нанесат точен удар преди почивката. Най-близо до гола бе Хари Кейн в 31-вата минута, когато негов удар срещна гредата.

За началото на второто полувреме в игра за Тотнъм се появих Хюн-Мин Сон, а в 65-ата минута влезе и Деле Али. Лондончани наложиха натиск, но чистите голови положения отново отсъстваха. В 67-ата минута точно Али и Сон разиграха добре и кореецът получи шанс да стреля, но стражът на домакините Дей спаси.

Осем минути преди края Тотнъм се добра до равенството. Сон отклони отклони с пета центриране от корнер, топката стигна малко щастливо до Кейн, който бе забравен на далечната греда и засече пред голлинията - 1:1.

В добавеното време Кейн и Деле Али имаха възможност да донесат и пълен обрат на Тотнъм, но домакините издържаха на финалния натиск.