Майнц и Херта не се победиха

Отборите на Майнц 05 и Херта (Берлин) завършиха наравно 0:0 в двубой от седмия кръг на Бундеслигата, игран на “Опел Арена”. Така “05” няма вкаран гол в четири поредни срещи.

Домакините от Майнц повече заслужваха победата, като отправиха цели 23 удара към противниковата врата, но едва три от тях бяха в рамките й. Гостите от Берлин обаче бяха по-близо до това да отбележат попадение, след като в 26-ата минута Ведад Ибишевич нацели дясната греда след удар с глава. През втората част най-големите опасности за двамата вратари бяха в рамките на пет минути. Първо, в 65-ата, след изпълнение на корнер резервата Дейви Зелке пропусна да открие резултата за Херта, като ударът му с глава мина на сантиметри от вратата. В 70-ата Жан-Филип Матета можеше да донесе трите точки за домакините, но и неговият удар с глава от няколко метра излезе в аут.

Така Майнц е седми в класирането с 9 точки, докато Херта е трети с 14.