Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Илиан Илиев: Не можем да се срамуваме, дойдохме за победа

Наставникът на Черно море Илиан Илиев изрази задоволство от играта на своя тим при поражението с 1:3 от ЦСКА-София. Той сподели, че играчите му са играли без страх, но красивите попадения на Кирил Десподов и Рубен Пинто, се оказаха решаващи.

"Искахме да дойдем и да победим. Не е лесно да дойдеш на Армията и да победиш. ЦСКА се подсили през този сезон, като има доста добри футболисти. Първото полувреме с една идея повече търсехме гола, след като изравнихме доста щастливо. Второто попадение за тях ни обърка, а на тях им върна самочувствието. Започнаха да играят на контраатака. Второто и третото попадения за тях бяха много красиви, рядко обаче се виждат такива по терените. Третият гол ни пречупи.

Трябва да подхождаме по-умно в такива позиции. Оставяхме много пространства на противника през последните 20 минути, трябваше да сме с повече играчи зад линията на топката, за да се борим до край. Доволен съм от футболистите, че дойдохме да се надиграваме и да не се страхуваме от загубата. Тя дойде, но се опитахме да играем за победа. Не е геройство, че сме се надигравали, но ще ни бъде добър урок за следващия път.

Имахме няколко удара, но не попаднаха в целта. Не можем да се срамуваме, но не можем и да се гордеем, тъй като от загубата няма как да се гордееш. Имаше хубав терен, осветление, добра посещаемост, за да стане хубав мач. Може би нямаше тонус при 1:3, че можем да се върнем в мача. Не е лесно да влезеш от пейката в такава ситуация", сподели Илиев.