Пачеко отказа Бетис

Отборите на Алавес и Бетис завъртяха 0:0 в мач от втория кръг на испанското първенство. Вратарят на баските Фернандо Пачеко се превърна в герой на срещата, след като на няколко пъти се справи с опасни удари на играчите на Кике Сетиен. Един от евробойците на Ла Лига за втори път не успя да спечели, въпреки че игра по-силно от своя противник.
Севилският тим се представи доста динамично през първото полувреме. Серхио Каналес диктуваше темпото, а гостите от “Бенито Вийямарин” изпуснаха няколко изгодни положения. Пред гола не бяха прецизни Франсис, Андрес Гуардадо и Такаши Инуи. Още във втората минута вратарят на баските Фернандо Пачеко изби след изстрел на Франсис. Две минути по-късно Гуардадо не отправи добър удар от чудесна позиция.
Втората част започна с двоен шанс за домакините. В 50-ата минута Джони Родригес шутира, Пау Лопес изби, топката попадна в Рубен Дуарте, който стреля от дистанция, но ударът му не беше достатъчно добър. В 66-ата Мубарак Уакасо нанесе хубав изстрел, ала топката мина покрай целта. В 77-ата Пачеко спаси виторианци след среща очи в очи с Лорен Морон. В 84-ата вратарят на Алавес се справи и с опит за попадение от крака на Кристиан Тейо.