ЦСКА-София аут от ЛЕ след ново поражение и груба съдийска грешка (видео)

ЦСКА-София загуби за втори път с 2:1 от Копенхаген в среща-реванш от третия предварителен кръг на Лига Европа и след общ резултат 4:2 напусна втория по сила турнир в Европа. С два гола за домакините се отчете Н`Дойе (23, 64), но първото му попадение трябваше да бъде отменено поради засада. Между тях за червените се разписа резервата Евандро (58).

В интерес на истината трябва да отбележим, че реферът отмени гол на Копенхаген при 1:0 в 56-ата минута заради спорна засада на Н`Дойе.

В състава на червените се завърнаха изтърпелите наказания от по три срещи Николай Бодуров и Кристиян Малинов. Мястото на получилия червен картон в първия двубой Божидар Чорбаджийски бе заето от Перейра.

В този мач българският тим се нуждаеше от поне две попадения, за да има шанс да продължи напред.

Първата по-сериозна ситуация пред вратата на домакините бе в 12-ата минута, когато Джеси финтира бранител в наказателното поле и върна към Тиаго, но шутът на портегалеца рикошира в крак на защитник и излезе в корнер.

След това положение Копенхаген взе инициативата и в 23-ата минута откри резултата. Томсен преодоля безпрепятствено 30-40 метра през центъра на терена и извиде Н`Дойе сам срещу вратаря, а таранът без проблем вкара. Попадението обаче трябваше да бъде отменено, тъй като голмайсторът на домакините бе в положение на засада.

В 31-ата минута Черниаускас изпусна топката при центриране от корнер, но за негов късмет съдията отсъди фаул в полза на червените. Шест минути по-късно изключително опасен рейд на датски играч в наказателното поле на червените бе спрян хладнокръвно от Бодуров.

До края на полувремето ЦСКА-София изравни играта и на свой ред достигна до два корнера. При единия от тях Бодуров стреля с глава, но след рикошет в тялото на бранител топката излезе в нов ъглов удар.

В началото на втората част двата отбора си размениха по един удар. Първо Бойлесен стреля с глава в аут, а след това същото стори и Мауридес.

В 56-ата минута Н`Дойе вкара за втори път, но този път попадението бе отменено поради спорна засада. Секунди по-късно контраатака на датчаните завърши с извеждащ пас към Н`Дойе, който напредна очи в очи с Черниаускас, но стражът на българския тим спаси с блестящ рефлекс.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 58-ата минута, когато Мауридес изведе Евандро сам срещу вратаря и нападателят изравни. Само шест минути по-късно обаче датчаните отново поведоха и пак с гол на Н`Дойе, който се разписа след центриране от корнер и удар с глава.

В 67-ата минута ЦСКА-София имаше шанс да изравни при повече късмет, когато Вавро опита да изчисти шут на Тиаго, но за малко не си отбеляза автогол.

До края на сблъсъка българският тим се хвърли в атака, опитвайки да достигне поне до равенството. Червените успяха да притиснат съперника в собствената му половина, но чистите голови положения липсваха и мачът завърши с второ поражение за ЦСКА-София от този противник.

Така червените приключват с три победи и три поражения в Европа, където елиминираха два отбора - Рига и Адмира Вакер.

КОПЕНХАГЕН - ЦСКА-СОФИЯ 2:1