Голям пропуск на Хичо и втори домакински провал за Урал (видео)

Един от фаворитите в руското първенство Краснодар измъкна драматична победа при гостуването си на Урал. Резервата Павел Мамаев вкара красив гол с глава в 89-ата минута и донесе успеха с 2:1 на "биковете". Те губеха на почивката след попадение на Ерик Бикфалви в началото, а Виктор Клаесон изравни в 48-ата минута.

Урал допусна второто поредно поражение на "Екатеринбург Арена" след това от Анжи в първия кръг. Николай Димитров беше титуляр и имаше отлична възможност да открие головата си сметка за сезона, но я пропиля. При 1:1 българинът остана очи в очи с вратаря на Краснодар Сергей Крицюк, но стреля в обсега му и стражът изби с крак.
Хичо действаше по десния фланг на атаката на Урал, отляво играеше Отман Ел Кабир, а Бикфалви беше зад централния нападател Владимир Илин. Дебют за "оранжевите" направи Сергей Бризгалов, който можеше да се разпише в средата на първото полувреме, но Крицюк спаси удара му с глава.

След като през седмицата разби скъпата си кола и се отърва без наранявания, Фьодор Смолов изведе Краснодар с капитанската лента. Руският национал беше длъжник на тима си за загубата на старта на сезона от Рубин, когато на практика асистира за втория гол на Сардар Азмун. От новите попълнения на "биковете" в титулярния състав се появиха Дмитрий Стоцкий и Урош Спаич, а Кристиан Куева влезе след почивката.

Урал започна много по-агресивно и поведе още в 7-ата минута. Домакините, които по традиция разчитат основно на флангови атаки, разиграха хубава комбинация и Денис Кулаков центрира към непокрития Бикфалви за 1:0. Вина за гола носи Игор Газинский, оставил непокрит румънския халф. Малко по-късно Газинский можеше да се реваншира, но Ярослав Годзюр инстинктивно изби в корнер.

Това бе и единствената опасна ситуация пред вратата на Урал. Хората на Дмитрий Парфьонов уверено си подаваха в средата на терена и не оставяха свободни пространства за пробивите на Кристиан Рамирес и Виктор Клаесон.

След почивката нещата бързо се промениха. В 48-ата минута триходова комбинация между Маурисио Перейра, Смолов и Клаесон завърши с гол на шведския национал.  Ел Кабир беше близо до това да върне аванса на Урал, но Крицюк с ефектен плонж изби. После пък Газинский нацели напречната греда.

В 60-ата минута в игра влезе бившият халф на ЦСКА Петрус Бумал, а в 62-ата Димитров се оказа непокрит в накзателното поле, но не успя да преодолее Крицюк. Десетина минути преди края българинът получи жълт картон за нарушение срещу Газинский.

Мачът вървеше към справедливо равенство, но в 89-ата минута Рамирес центрира и неособено високият Мамаев с глава осигури победата на Краснодар.