Осминафиналист от миналия сезон излетя рано-рано от ШЛ

ПАОК разгроми с 3:0 като гост Базел и продължава в третия предварителен кръг на Шампионската лига. Тимът на Разван Луческу изигра много силен мач на "Санкт Якоб Парк" и не даде никакви шансове на швейцарците, които през миналия сезон преодоляха груповата фаза на турнира. В първия мач ПАОК победи с 2:1, но днес беше още по-убедителен.

Мачът се разви по най-добрия възможен начин за ПАОК. Още в 7-ата минута Фернандо Варела откри резултата, след като беше оставен непокрит при едно центриране от корнер и отблизо простреля Йонас Омлин. До почивката Базел имаше инициативата, но пропусна няколко добри ситуации пред вратата на гърците.

В 52-ата минута Александър Прийович беше изпуснат от защитата на домакините и майсторски прехвърли Омлин. Това беше преломният момент в двубоя, защото Базел вече се нуждаеше от 4 безответни гола, за продължи напред. Швейцарците не отбелязаха нито един, а в 60-ата минута ПАОК направи победата си класическа след попадение на Омар Ел Кадури.

За Базел разочарованието е огромно, защото през миналия сезон отборът игра в директните елиминации на ШЛ, а сега в най-добрия случай ще участва в групите на Лига Европа. В следващия кръг съперник на ПАОК ще е Спартак (Москва).