100 години ски спорт в България

Академик и ФК Севлиево завършиха 2:2 в Свищов

В контролна футболна среща в Свищов местния Академик и едноименния тим на град Севлиево си вкараха по два гола. Анатоли Тонов започна мача с експериментален състав – без половината титуляри. Бившият защитник на ЦСКА и Славия – Евгени Маринов пък за пореден път заложи на голобради „студенти“.

Един от тях – Сунер откри резултата в средата на първото полувреме. Десетина минути по-късно севлиевци изравниха чрез Николай Николаев. Малко преди почивката Кристиян Иванов отново даде аванс на домакините – 2:1. Още две голови положения пропиляха те.

През втората част гостите бяха по-добри. В 57-ата минута Борислав Трендафилов изравни. В оставащия половин час севлиевци изпуснаха победата. Два пропуска направи Трендафилов, по един Николаев, Димитър Байдаков и Петър Казаков. Последният профука и дузпа в 75-ата минута, отсъдена за игра с ръка на свищовски футболист.