Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Славия и Берое не излъчиха победител, Камбуров започна с головете (видео+галерия)

Отборите на Славия и Берое не успяха да излъчат победител в днешния мач между двата тима от първия кръг на Първа лига. Срещата завърши при резултат 1:1. Първото падението реализира Мартин Камбуров в 29-ата минута, а в 50-ата Милчо Ангелов изравни.
Първата голова ситуация бе в десетата минута пред вратата на гостите. Галин Иванов изведе Цветелин Чунчуков сам срещу вратаря. Нападателят се забави с завършващия удар и притичал играч на тима от Стара Загора се хвърли самоотвержено на шпагат и неутрализира опасността. Топката попадна в Георги Йомов, който от добра позиция не намери целта.
В 15-ата минута Галин Иванов напредна мощно през центъра и след като стигна до големия пеналт стреля по земя. За късмет на Берое кълбото профуча покрай десния стълб.
Възпитаниците на Александър Томаш побързаха да отговорят. В 17-ата минута Иван Минчев изведе Борислав Цонев на удобна позиция за стрелба. Бившият футболист на Левски шутира силно с левия крак, но Стергиагис се намеси респектиращо и запази мрежата си суха.
Така се стигна до 29-ата минута, когато кипитанът на Берое Мартин Камбуров за пореден път демонстрира голмайсторските си заложби. Нападателят се възползва от центриране на Минчев от корнер и заби неспасяемо топката с глава в далечния ъгъл на стража на "белите" Стергиакис.

Шест минути по-късно "белите" имаха отличен шанс да се върнат в мача. Славия създаде най-чистото голово положение до този момент. Чунчуков подаде към Момчил Цветанов, който направи непростим пропуск. Крилото не успя да реализира от няколко метра на празна врата, като шутира неточно.

Берое стартира по-активно втората част и създаде сериозна опасност пред Стергиакис. Меска проби отдясно и центрира към Цонев. Халфът отправи изстрел с глава, но топката като по чудо не посети мрежата.
В 50-ата минута Славия изравни. Камен Хаджиев направи груба грешка като не успя да спре елементарно. Това позволи на Милчо Ангелов да излезе сам срещу вратаря. Нападателят напредна, преодоля Перниш и опъна мрежата за 1:1.
В 74-ата минута столичани можеха да осъществят пълен обрат. Славчо Шоколаров изведе с пас като по конец Галин Иванов сам срещу вратаря Перниш, но Иванов не успя да се възползва от предоставената му възможност.
До края на срещата отборът от Овча Купел натисна своя опонент, но не успя да отбелижи второ попадение.
В четвъртък на Славия им предстои важен мач срещу Хайдук в Лига Европа.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 1:1

0:1 Камбуров 29
1:1 Ангелов 50

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 25. Александров, 55. Христов, 23. Узунов, 33. Иванов, 35. Йомов, 19. Велковски, 38. Гамаков, 17. Цветанов, 9. Чунчуков, 10. Карабельов

БЕРОЕ: 12. Перниш, 3. Желев, 5. Бангна, 6. Цветков, 9. Камбуров, 10. Цонев, 20. Леони, 25. Ангелов, 26. Хаджиев, 28. Бригидо, 73. Минчев
Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg