Лудогорец постави под обсада Етър, накрая трепери (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец стартира новия сезон в Първа лига с победа. Българският шампион се наложи с минималното 1:0 над Етър. Единственото попадение отбеляза Вандерсон още в третата минута на двубоя.
Мачът бе официален дебют в Първа лига за новия треньор на "зелените" Пауло Аутуори.
Двата тима имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но съдията не отсъди най-тежкото наказание.
Лудогорец бе пълен господар на терена, като не остави никакъв шанс на своя опонент. Възпитаниците на Пауло Аутуори създадоха куп чисти голови положения, но ги пропиляха с лека ръка. В някои ситуации играчите подходиха несериозно. Именно поради тази причина "орлите" трепериха в края на мача, когато Етър създаде няколко мелета и изпълни два фаула в близост до наказателното поле.
Срещата стартира с гол от съблекалнята. В третата минута футболистите на Аутуори упражниха преса в половината на гостите и отнеха топката. Лукаш Саша изведе Вандерсон на голова позиция, който не сбърка. Бразилецът не остави шанс на стража на "виолетовите" Иванов с плътен изстрел по земя в далечния ъгъл - 1:0 за българския шампион!
Лудогорец постепенно осъществи натиск и логично стигна до ново голово положение. В 16-ата минута Вирджил Мисиджан излезе под ъгъл сам срещу вратаря, но пропусна. Тук трабва да отчетем добрата намеса на стража Иванов, който излезе навреме и затрудни максимално холандеца.
Последваха още няколко силни минута за "орлите", в които Мисиджан и Марселиньо шутираха от удобни позиции, но топката не намери целта.
В 43-ата минута Лудогорец постави на сериозно изпитание защитата на Етър. Сисиньо центрира отдясно към Клаудио Кешерю, който не успя да удвои резултата от 3-4 метра. Секунди по-късно удар на Лукас Саша с глава профуча на сантиметри над напречната греда.
От своя страна пък през първата част гостите от Търново не успяха да застрашат сериозно вратаря на домакините Ренан.
Втората част част стартира с положение пред вратата на Етър. В 50-ата минута Вандерсон и Мисиджан останаха сами срещу вратаря, но вместо да подаде на своя съотборник, бразилецът потърси завършващ шут под ъгъл и сбърка.
В следващата минута Козмин Моци пропусна сам срещу вратаря. В 63-ата минута Вандерсон повтори упражнението. Бразилецът пропусна от два метра, като вместо в мрежата, прати кълбото в тъч.
В 69-ата минута Лудогорец направи поредния си пропуск. Този път Сисиньо не успя да отбележи от чиста позиция, след пас на Светослав Дяков с хирургическа точност зад гърба на защитата.
В 76-ата минута Венци Василев изчисти удар на Вандерсон на метри от голлинията.
В край на срещата Лудогорец потрепери, тъй като Етър създаде няколко мелета пред вратата на Ренан. Възпитаниците на Красимир Балъков стигнаха и до два фаула в близост до наказателното поле, но не успяха да изравнят. При единия удар Якуб Шверчок игра с ръка, но съдията прецини, че няма дузпа.