Локо (Пд) се издъни срещу опашкар във Втора лига

Шампионът на България за 2004 година Локомотив (Пловдив) загуби с 2:3 от Струмска слава (Радомир) във втората си контрола в подготвителния период, играна на базата на "черно-белите" в Говедарци. В първия си спаринг възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович разбиха със 7:2 Марица (Пловдив).

В днешния двубой "смърфовете" наложиха превъзходство още от самото начало. Пропуски обаче направиха Димитър Везалов и Парвиз Умарбаев. В 31-ата минута рейд на Игор Банович завърши с подаване към Иван Църнов, който стреля точно за 1:0. Секунди преди края на първото полувреме Бирсент Карагарен получи пас вдясно, подаде по земя, а в наказателното поле Иван Църнов засече, но битата от него топка мина над над напречната греда.

През второто полувреме футболистите на Струмска слава направиха пълен обрат и с голове в 51-ата и 60-ата минута поведоха с 2:1. Локомотивци се окопитиха, тръгнаха по-масирано напред и в 69-ата минута Вилим Посинкович уцели гредата. В 82-ата минута Симеон Райков центрира от ъглов удар, последва разбъркване и топката попадна във Валим Посинкович, който изравни за 2:2. Две минути по-късно Райков излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Секунди преди края на срещата футболистите на Струмска слава вкараха трети гол и спечелиха победата.

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Искандар Джалилов, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович (46- Симеон Райков) Парвизджон Умарбаев (52- Уирис Густаво) , Елитон Жуниор (64- Димитър Законов), Иван Църнов (53- Мустафа Абдулахи) Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (62- Вилим Посинкович) Филип Михалевич (53- Анте Аралица)