Рейнджърс оцеля с човек по-малко срещу Виляреал (видео)

Отборите на Глазгоу Рейнджърс и Виляреал не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от 5-ия кръг в група "G" на Лига Европа. Двубоят на "Айброкс" завърши при резултат 0:0, но домакините могат да са доволни от спечелената точка. Те играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като Даниел Кандеяс бе изгонен в самия край на първата част и удържаха натиска на "Жълтата подводница". Гостите пък има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха няколко страхотни възможности за гол, а вина за това има и вратарят Алън МакГрегър с блестащите си намеси под рамката.

Първият шанс в мача бе за домакините. Още в 6-ата минута Арфийлд от добра позиция в наказателното поле стреля твърде слабо и в ръцете на вратаря.

След това обаче по-добрите възможности бяха за Виляреал. В 32-ата минута Карл-Токо Екамби бе изведен на скорост, но останал очи в очи с вратаря стреля в тялото му и пропусна да открие резултата.

В 42-ата минута Екомби за втори път излезе сам срещу Алан МакГрегър, този път след груба грешка в защитата на домакините, но и този път стражът с блестяща намеса успя да опази вратата си.

В самия край на полувремето Рейнджърс остана в намален състав, след като Даниел Кандеяс бе изгонен за удар в лицето на съперник.

Виляреал опита да се възползва от численото си преимущество и натисна през втората част. В 52-ата минута мощен шут на Марио Гаспар отново пробва рефлексите на МакГрегър, който отново бе непробиваем.

В края на мача обаче и домакините се активизираха и в 77-ата минута техен гол бе правилно отменен заради засада, а три минути по-късно далечен изстрел на Кайл Лафърти бе с мъка отразен от стража Андрес Фернандес.

След това обаче и гостите пропуснаха нови три положения. В 82-ата минута далечен удар на Самуел Чуквуезе бе спасен от вратаря, а две по-късно и Хауме Коста стреля над вратата. В 88-ата минута пък Фунес Мори пропусна страхотна възможност отблизо, като стреля над напречната греда.

Така мачът приключи без победител и всичко в групата ще се реши след изиграването на последните мачове. Виляреал е със 7 точки на 1-ата позиция, но толкова има и вторият Рапид (Виена). Рейнджърс е 3-и с 6 точки, а на 4-ото място е Спартак (Москва) с 5 точки.