Айнтрахт започна годината с успех срещу бразилски гранд

Айнтрахт (Франкфурт) започна 2019 година с победа над шесткратния шампион на Бразилия Сао Пауло. Двата отбора се срещнаха в мач от приятелския турнир Florida Cup, а срещата приключи при резултат 2:1 в полза на носителите на Купата на Германия. Неофициален повторен дебют за “орлите” направи Себастиан Роде, който се завърна в отбора под наем от Борусия (Дортмунд).

Анте Ребич даде преднина на Франкфурт с гол от дузпа още в 9-ата минута, а Нене изравни за бразилците десетина минути след началото на второто полувреме - 1:1 в 56-ата минута. Успехът на германците дойде след автогол на Винисиус в 64-ата минута, оформил финалното 2:1.

Воденият от Адолф Хютер отбор е на подготовка в САЩ, а следващата контролна среща ще противопостави Айнтрахт на друг популярен бразилски клуб - Фламенго.