Кошмарен старт и мечтан финал за Бешикташ (видео)

Невероятен обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването на Сарпсборг 08 направи Бешикташ фаворит за второто място в група "I" на Лига Европа. Турците получиха два гола до 6-ата минута и при този резултат бяха аут от турнира, но след почивката Джърмейн Ленс поведе "черните орли" към наглед невъзможното. Холандецът намали в 62-ата минута, малко след това подаде на Вагнер Лав за 2:2, а в последните секунди сам довърши домакините с трети гол.

След само 47 секунди игра Рашад Мухамед изскочи зад защитата на Бешикташ и преодоля Лорис Кариус. В 6-ата минута германският страж отново се оказа безпомощен, този път след зрелищен прехвърлящ удар от около 30 метра на Тобиас Хайнц.
Гостите изпаднаха в истински шок и само добрият рефлекс на Кариус ги спаси от трети гол в 12-ата минута, когато Хайнц стреля с глава от няколко метра.

Обратът стартира в 62-ата минута с попадение на Ленс след пас на Адем Ляич. Скоро след това самият Ленс центрира отдясно и Вагнер Лав от няколко метра се разписа за 2:2. Така се стигна до 90-ата минута, когато отново Джърмейн Ленс успя да излезе на добра позиция, а прехвърлящият му удар донесе победата на турския гранд.

Ситуацията в групата е много заплетена и всички отбори имат шанс да продължат в директните елиминации. Начело е Генк с 8 точки. В последния кръг белгийците приемат Сарпсборг 08 и ще се класират дори при равенство. Една точка ще е достатъчна и на Бешикташ за второто място в домакинството на Малмьо.