Арда "удари" Ботев (Гълъбово) пред близо 2000 зрители

Арда победи Ботев Гълъбово с 2-1 в среща от 15-тия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на АРЕНА АРДА пред близо 2000 зрители. Двубоят започна повече от отлично за играчите на Стойчо Стоев. Още в 13-ата минута главният съдия Валентин Железов посочи бялата точка, след като футболист на Ботев игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Венцислав Христов, който бе точен и откри резултата.
Принудителна смяна бе извършена в самото начало за Арда, като в игра се появи Вълчан Чанев, който замени получилия контузия Митко Плахов. В 24-та минута вратарят Иван Караджов показа отличен рефлекс и успя да избие рикоширалата топка. В 27-та минута Ахмед Осман се озова на отлична позиция на границата на наказателното поле, но ударът му бе неточен.
Малко преди края на първото полувреме отново Караджов бе на своето място, спасявайки удар на футболист от Ботев Гълъбово. В 45-та минута главният съдия Железов отсъди дузпа за гостите за игра сръка на Румен Сандев. Зад топката застана Методи Костов, който бе точен и възстанови равенството, при което завърши първото полувреме. Решението на рефера бе оспорвано от домакините, които смятат, че е нямало никаква дузпа.
След почивката футболистите на Арда отново имаха инициатива. Последваха няколко атаки и удари на Лукас и Венцислав Христов. Най-чистото положение за гостите бе в 70-та минута, когато Иван Винков се отскубна сам срещу Караджов, но стражът на Арда успя да парира удара му. В 75-та минута Деян Лозев направи отличен пробив от дясно, успя да излъже няколко играчи на Ботев, но след това нямаше кой да засече центрираната в наказателното поле топка.
Все пак логичното се случи в 76-та минута. При една многоходова атака за Арда, топката попадна във Венци Христов. Той шутира, топката се отклони от тялото на играч на гостите и попадна в Ахмед Осман, който вдигна трибуните вкарвайки на 2-1. След попадението домакините имаха още няколко положения за гол, но такъв на падна и резултатът остана непроменен.
След тази победа Арда има 25 точки и заема четвърто място в класирането. В следващия 16-ти кръг Арда е домакин на Кариана. Двубоят е на 1 декември от 14:30 на АРЕНА АРДА.