Бразилия сломи Уругвай с дузпа

Бразилия победи Уругвай с 1:0 в контролна среща между двата тима, играна на стадион "Емиратс" в Лондон. Двата тима изиграха доста интересен за наблюдаване двубой, но единственият гол в срещата падна от дузпа, а тя бе реализирана от звездата на "Селесао" Неймар в 76-ата минута.

В началото на мача Бразилия започна по-добре, а Неймар не спираше да тормози защитата на съперника. Първо в 7-ата минута той отправи опасен удар от фаул, спасен от вратаря. След това в 11-ата минута негов гол бе отменен заради засада, а в 14-ата минута отново нападателят на Пари Сен Жермен отправи хубав далечен изстрел, който премина над вратата.

Постепенно обаче и Уругвай показа, че не е случаен отбор. В 22-ата минута Луис Суарес се възползва от грешка в отбраната на съперника, отне топката в наказателното поле и отправи шут, който бе спасен с мъка от Алисон Бекер.

В самия край на първото полувреме урусите имаха нова страхотна възможност. Суарес с меко центриране намери Единсон Кавани във вратарското поле, но ударът отблизо на нападателя отново бе отразен блестящо от Алисон.

И втората част започна с шанс за Уругвай, като в 49-ата минута Суарес отправи страхотен удар от фаул и отново Алисон бе последна преграда пред гола.

В 75-ата минута обаче Бразилия получи дузпа, след като Диего Лаксалт действа неразчетено и изрита съперник в пеналта при опит да изчисти една топка. Съдията посочи бялата точка, въпреки протестите на играчите на Уругвай, а Неймар не сгреши от бялата точка за 1:0.

В 82-ата минута кариоките можеха да вкарат и второ попадение. Неймар центрира за Ричарлисон в наказателното поле, но нападателят на Евертън направи страхотен пропуск отблизо.

Все пак Бразилия се поздрави с успеха, който бе пети поред за възпитаниците на Тите. Уругвай пък продължава да разочарова привържениците си, записвайки трето поредно поражение, за щастие само в приятелски мачове.