Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Каен успя да се измъкне срещу Страсбург

Отборът на Каен взе важна точка в борбата си за оцеляване в Лига 1, след като в мач от 17-ия кръг завърши 2:2 като гост на Страсбург. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но Каен намираше сила да изравни. В 84-тата минута и системата за видеоповторения се намеси в полза на гостите, отменяйки първоначално отсъдената от съдията дузпа в полза на Страсбург. Пабло Мартинес даде преднина на Страсбург в 5-ата минута на мача, но Файсал Фажр изравни в 22-рата. Секунди по-късно Лебо Матиба върна аванса на домакините за 2:1 и той се задържа до 80-ата минута, когато Саиф-Един Хауи оформи крайния резултат с мощен удар от далечна дистанция. В класирането в Лига 1 Страсбург е на осмо място с 23 точки, докато Каен е на 18-а позиция с 14.