Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Черноморец излъга Локо (София), съдия отмени гол и не даде дузпа за "железничарите"

Oтборът на Черноморец (Балчик) спечели важни три точки срещу Локомотив (София). Играчите на Георги Иванов победиха с 1:0 "железничарите" в сблъсък от 16-ия кръг на Втора професионална лига. Единственото попадение в срещата реализира Владислав Мирчев от дузпа. В главно действащо лице обаче се превърна реферът Красимир Кръстев, който не отсъди 11-метров наказателен удар и отмени чист гол за гостите от София в последната минута на първата част. Столичани дори имаха основателни претенции за червен картон на Цветан Илиев в 59-ата минута. Интересното е, че всичките ситуации бяха при резултат 0:0. Именно поради това "червено-червените" подадоха жалбата срещу съдийството след срещата.

Тежкият терен не позволи да се играе много футбол, но двата отбора се стараха, като се раздадоха максимално.

Първата ситуация в сблъска дойде след само 90 секунди игра. Валентин Йосков получи топката на левия фланг, след което влезе навътре и стреля, но кълбото премина встрани от целта.

Мартин Станкев беше повален в наказателното поле в 8-ата минута, когато получи дълго подаване, но изненадващо реферът Красимир Кръстев не посочи бялата точка. В 11-ата минута Александър Любенов направи две изключителни спасявания. Първо Йосков шутира, но младият страж се справи. Секунди по-късно Николай Иванов засече центриране с глава, но отново вратарят на "червено-черните" показа страхотен рефлекс, избивайки топката.

В 30-ата минута Владислав Мирчев получи подаване в наказателното поле, нападателят майсторски свали топката към Начев, който с едно докосване опита да прати кълбото в мрежата, но опитът му не намери целта.

Секунди преди края на първата част Даниел Васев центрира в наказателното поле към Костадин Хазуров, който опита да отклони, но не успя и коженото кълбо влетя в мрежата, но главният съдия отмени попадението, като на повторението се видя, че е сбъркал.

В 50-ата минута Цветан Илиев направи непростим пропуск. Атакуващият футболист остана очи в очи с Александър Любенов, но от точката на дузпата Илиев не успя да уцели рамката на вратата.

В 77-ата минута Цветан Илиев спечели дузпа. Халфът влезе мощно в наказателното поле, а Емил Виячки не прецени добре ситуацията и спъна Илиев. Зад топката застана Владислав Мирчев, който с лекота отбеляза от бялата точка.

До края на срещата гостите от София се опитаха да стигнат до точката, но отбраната на Черноморец се справи с атаките на "железничарите".

ЧЕРНОМОРЕЦ (БАЛЧИК) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:0